طراحی ریسپانسیو و واکنشگرا سایت

طراحی ریسپانسیو یا همان طراحی واکنش گرا به نوعی طراحی گفته می شود که صفحات وب سایت متناسب با اندازه صفحه نمایش کاربر تغییر می کند. به طور مثال اگر شما با کامپیوتر یا لپ تاپ صفحات وب سایت را مرور می کنید اندازه صفحات متناسب با صفحه نمایش شما تغییر می کند و به موازات آن اگر صفحات وب سایت را در تبلت یا گوشی های هوشمند ملاحظه می کنید، صفحات وب سایت نیز متناسب با صفحه نمایش شما تغییر می کند.

طراحی واکنشگرا سایت
طراحی ریسپانسیو به نوعی طراحی گفته می شود که صفحات وب سایت متناسب با اندازه صفحه نمایش کاربر تغییر می کند

طراحی ریسپانسیو و بهینه سازی وب سایت

مهندسان نرم افزار در طراحی رسپانسیو، فقط بخش های مهم وب سایت را به کاربران نشان می دهند و اصلا لزومی ندارد که بخش های غیر ضروری به کاربران نشان داده شود.

دلایل اهمیت طراحی ریسپانسیو در بهینه سازی وب سایت

طراحی ریسپانسیو
مدیران وب سایت می توانند با طراحی ریسپانسیو و بهینه سازی وب سایت، بسیاری از محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند
  1. نمایش درست و بهینه وب سایت به کاربران

کاربران آنلاین می توانند صفحات وب سایت را به درستی و بدون کم و کاستی ملاحظه کنند. هر کاربری با دستگاهی که به آن دسترسی دارد به صفحات وب سایت شما مراجعه می کند و شما می توانید متناسب با خروجی دستگاه های کاربران، صفحات وب سایت خود را به کاربران به نمایش بگذارید.

  1. کاهش و حذف هزینه های غیر ضروری قالب های جداگانه وب سایت

در زمان های گذشته که کاربران به گوشی های هوشمند دسترسی نداشتند، مدیران وب سایت ناچار بودند که صفحات وب سایت را متناسب با قالب های جداگانه ای طراحی و عرضه کنند و درست از زمانی که نسخه رسپانسیو مطرح شد بسیاری از هزینه های غیر ضروری طراحی وب سایت کاهش یافت و از بین رفت و بدین ترتیب وب سایت شما متناسب با خروجی های مختلف کاربران نمایش داده می شود.

  1. افزایش فروش محصولات و خدمات

مدیران وب سایت می توانند با طراحی ریسپانسیو و بهینه سازی وب سایت، بسیاری از محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. کاربر می تواند در طراحی ریسپانسیو وب سایت و محصولات شما را به راحتی ملاحظه کرده و آن ها را خریداری کند. اگر وب سایت شما بدین گونه نباشد شما بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد.

  1. بهینه سازی سئو

امروزه سئو در طراحی ریسپانسیو نقش بسیار مهمی دارد و گوگل خود به این موضوع بسیار حساس است. تا زمانی که وب سایت واکنشگر نداشته باشید هرگز نمی توانید به صفحات ابتدایی گوگل دست یابید.

تفاوت های طراحی ریسپانسیو و طراحی انطباقی

طراحی سایت واکنشگرا
امروزه سئو در طراحی ریسپانسیو نقش بسیار مهمی دارد

همانطوری که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم، در طراحی انطباقی، مدیر سایت ناچار بود که متناسب با هر خروجی، آدرس جداگانه ای را برای وب سایت مشخص کند و بدین ترتیب محتوا هم تکراری می شد، ولی در  طراحی ریسپانسیو، فقط یک آدرس وجود دارد و محتوا نیز یکی است و کاربران متناسب با خروجی خود، محتوا را ملاحظه می کنند.

معایب طراحی واکنشگرا

البته طراحی ریسپانسیو کاملا بی نقص نیست و معایبی هم دارد.

  1. عدم تاثیرگذاری بر آپلود وب سایت

    طراحی ریسپانسیو
    طراحی ریسپانسیو در سرعت آپلود وب سایت هیچ تاثیری ندارد

طراحی ریسپانسیو در سرعت آپلود وب سایت هیچ تاثیری ندارد و فقط وب سایت شما متناسب با خروجی دستگاه کاربر نمایش داده می شود. توجه کنید که اگر این مزیت را نداشته باشید ،در رتبه بندی وب سایت شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

  1. عدم نمایش درست وب سایت در برخی مرورگرها

برخی مرورگرهای موبایل، صفحات وب سایت را به درستی نمایش نمی دهند که خود نقص و اشکال بزرگی است ولی از آن جایی که مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس برای موبایل هم طراحی شده اند بنابراین می توان امیدوار بود که کاربران بتوانند صفحات وب سایت شما را به درستی ملاحظه کنند.

نحوه طراحی ریسپانسیو سایت

شما می توانید طراحی ریسپانسیو خود را به گروه طراحی وب سایت سئوساز بسپارید تا به بهترین شکل ممکن آن را طراحی کند. این گروه در مورد طراحی ریسپانسیو وب سایت تخصص و تجربه لازم را دارد.

چگونه طراحی ریسپانسیو بر رتبه بندی سایت تاثیر می گذارد

اگر وب سایت خود را رسپانسیو طراحی نکنید به طور خودکار از گردونه رقابت کنار گذاشته می شوید. حتی گوگل هم وب سایت شما را رتبه بندی نخواهد کرد و این همان مرگ کسب و کار شما است که در ابتدای شروع آن برای شما رخ می دهد.

تاثیر طراحی ریسپانسیو بر افزایش فروش و خدمات

طراحی ریسپانسیو به افزایش فروش کالاها و خدمات منجر می شود. امروزه اکثر کاربران با گوشی های هوشمند از اینترنت و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، حال اگر کاربری نتواند صفحات وب سایت شما را به درستی ملاحظه کند، بلافاصله وب سایت شما را ترک کرده به سراغ وب سایت های رقبا خواهد رفت و این کار خود برای شما زیان بزرگی محسوب می شود. شما همیشه باید نحوه عملکرد وب سایت خود را سنجیده و حتی می توانید این کار را به متخصصین مخصوصا مهندسین شرکت سئوساز بسپارید تا به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

طراحی وب سایت

شما می توانید با خیالی آسوده طراحی سایت و طراحی وب سایت خود را به متخصصان ما واگذار کنید.

تیم سئوسازی با بهره گیری از متد پیشرفته فناوری و سطح علمی پرسنل خود با توجه به نیاز کارفرما، با افتخار اقدام به طراحی سایت شما می کند. ظاهری شکیل، امنیت بالا، سرعت مناسب، مدیریت داینامیک، طراحی ریسپانسیو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو از اولویت های مهم یک طراحی سایت حرفه ای می باشد.

چرا داشتن یک سایت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد؟

اهمیت داشتن یک وب سایت ایده آل و حرفه ای بر هیچ کس پوشیده نیست در دنیای مجازی با رقابت بسیار سنگین در اینترنت جهت جذب کاربر سایت هایی موفق هستند که علاوه بر دارا بودن ساختار و طراحی گرافیک زیبا ، منحصر به فرد و سبک طراحی متفاوت ،باید سایر تکنیک ها در پیاده سازی، برنامه نویسی، انتخاب متون و کلمات کلیدی  را رعایت کرده اند. لذا طراحی سایت باید توسط گروه کاملا تخصصی، حرفه ای با داشتن تجربه کافی و رزومه ای قوی در زمینه  طراحی سایت  انجام گردد

خود را با سایت خود معرفی کنید

مسلما با پیشرفت فن آوری اطلاعات و بروز شدن فن آوری  امروزه داشتن یک سایت خوب ، جامع و مانع بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید با فعالیت ای قوی بر روی وب سایت خود ، خود را از طریق سایت به مشتریان آتی خود معرفی نمایید

سایت نماینده شما در فضای مجازی می باشد

شما براحتی خود را می توانید در سرتاسر جهان با سایت خود معرفی نمایید به گونه ای که انگار بروشور خود را سرتاسر دنیا با هزینه ای ناچیز پخش نموده باشید.

نتیجه گیری

طراحی ریسپانسیو یکی از روش های طراحی وب سایت است و امروزه بسیاری از وب سایت ها برهمین اساس طراحی و عرضه می شوند . از آن جایی که اکثر کاربران با موبایل، وب گردی را انجام می دهند به همین دلیل این نوع طراحی مناسب بوده و در رتبه بندی وب سایت شما هم تاثیر به سزایی دارد.