چرا بایستی سایت خود را سئو و یا بهینه سازی نمائیم؟

مختصری درباره ی سئو

همواره در دنیای دیجیتال مارکتینگ یکی از مهم ترین مسائلی که برای شما ممکن است برای شما سوال پیش بیاید، بهینه سازی به شمار می رود. اما بهینه سازی یا سئو (SEO) را می توان به نوعی راهکارهای مدیریت سایت برای افزایش رتبه از دید موتورهای جستجو دانست. چه کارهایی باید انجام شود تا یک سایت بهینه سازی شده داشته باشیم؟ این سوالی است که در ادامه با شما صحبت خواهیم داشت و همچنین در خصوص انواع روش های سئو و بهینه سازی سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در ابتدا باید بدانید که سئو یا بهینه سازی سایت یک کار مشخص نیست و به مجموعه ای از عوامل در طراحی، مدیریت و تولید محتوا گفته می شود که در نهایت می تواند باعث شود تا دید بهتری از سوی موتورهای جستجو داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این مجموعه قوانین که از سوی موتور جستجوی Google ارائه می شود آشنا کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما در میان بگذاریم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بهینه سازی در کدام بخش ها از سایت تاثیر می گذارد؟

بهینه سازی سایتدر بهینه سازی سایت باید دقت داشته باشید که بخش های مختلف سایت شما باید بر اساس قوانین سئو طراحی شوند. در ادامه به صورت نکته ای و تخصصی تر شما را با انواع روش های بهینه سازی سایت آشنا خواهیم کرد که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

  • بهینه سازی طراحی سایت : زمانی که می خواهید طراحی سایت خود را انجام دهید، در نظر بگیرید که قوانین سئو در این زمینه چه می گویند؟ معمولا سایت ها باید نقشه سایت یا Site Map داشته باشند که تولید آن کار اصلا سختی نخواهد بود. همچین در طراحی باید لینک دهی به بخش های مختلف به صورت منظم و دقیق انجام شود و در نهایت باید گفت که در بهینه سازی طراحی سایت نباید از عکس ها و طرح ها یا قالب های پر حجم استفاده کنید تا سرعت Load صفحه شما بالاتر باشد.
  • بهینه سازی تولید محتوا : یکی از مهم ترین بخش های سایت پس از طراحی سایت را می توان تولید محتوا عنوان نمود. زمانی که شما می خواهید نسبت به تولید محتوا اقدام کنید، باید با الگوریتم های گوگل در این زمینه آشنایی داشته باشید که از جمله مهم ترین آن ها می توان به الگوریتم فلوریدا 2 و الگوریتم پاندا اشاره داشت. همچنین در آینده ای نزدیک گوگل از الگوریتم برت نیز استفاده خواهد کرد.
  • بهینه سازی محتوای بصری سایت : در صورتی می توانید در بهینه سازی سایت خود موفق باشید که در سئوی بصری سایت خود وقت صرف کنید و نسبت به کاهش حجم و استفاده از محتوای بصری مناسب اقدام کنید. صفحات سایت نباید خسته کننده باشند و یکی از مهم ترین پارامترهای رتبه دهی به سایت از سوی گوگل را می توان مدت زمان مطالعه صفحات سایت شما دانست.

از این سه بخش در بهینه سازی که بگذریم، سئو سایت به دو بخش کلی On Page و Off Page نیز دسته بندی می شود که باید به آن ها نیز دقت داشته باشید. در ادامه توضیحات بیشتری را در این خصوص با شما به اشتراک می گذاریم که می تواند برای شما مفید واقع شود.

بهینه سازی درون سایت و برون سایت

سئو چیستسئو درون سایت (On Page) و سئو برون سایت (Off Page) را می توان دو نمونه از مهم ترین شیوه های بهینه سازی سایت دانست که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در واقع شما باید سعی داشته باشید تا با متد ها و روش های سئو درون سایت و ارتباط دهی آن با سئو برون سایت، از دید کلی سایت خود را بهبود بخشید که در این خصوص می توانید از خدمات ارائه شده توسط شرکت های مختلف استفاده کنید. در بهینه سازی یا سئو سایت استفاده از خدمات برون سپاری می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود و شما می توانید تمامی خدمات مربوط به این زمینه را در کمترین زمان دریافت کنید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان متخصص در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید. برون سپاری می تواند باعث کاهش هزینه ها و افزایش سرعت سئو سایت شما شود.

کلام آخر

معرفی بهینه سازی سایتموتور جستجوی Google مهم ترین روش ورودی به سایت ما می باشد و در این خصوص برای دریافت رتبه های بهتر باید نسبت به سئوی سایت خود اقدام کنیم. ما در این مقاله اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک گذاشتیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود و در نهایت می تواند به شما کمک کند تا بهترین نتایج را دریافت کنید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان متخصص صحبت کرده و یا مقالات آموزشی سئو سایت را مطالعه بفرمایید.