انواع روش های بهینه سازی سایت و برندینگ از طریق روشهای سئو

بهینه سازی سایت فرآیند پیچیده ولی مشخصی دارد و شما باید نسبت به بهترین نحوه انجام سئو سایت خود اقدام کنید. در این مقاله ما قصد داریم شما را با انواع روش هایی که برای سئو و بهینه سازی سایت باید مورد استفاده قرار گیرد آشنا کنیم و اطلاعاتی را در این مورد با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که می تواند برای شما مفید باشد.

اما این روش ها چیست؟ به طور کلی روش هایی از جمله سئوی کلاه سفید، سئوی کلاه سیاه، سئوی کلاه خاکستری و تفاوت های میان سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه با شما صحبت خواهیم کرد.

بهینه سازی سایت : سئوی کلاه سفید (White Hat SEO)

سئو کلاه سفیدزمانی که شما برای بهینه سازی سایت از قوانین گوگل پیروی کنید، سئوی کلاه سفید انجام داده اید. به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، سئوی کلاه سفید تماما بر اساس قوانین گوگل انجام می شود و سایت شما هیچ نگرانی بابت پنالتی شدن سایت نخواهد داشت. در ادامه مهم ترین فرآیندهای مربوط به روش های سئو کلاه سفید را با شما در میان خواهیم گذاشت که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود :

  • این روش از بهینه سازی سایت بر اساس قوانین ارائه شده از سوی موتور جستجوی گوگل انجام داده می شود.
  • بهینه سازی سایت بر اساس نیاز کاربران است و موتور جستجو را تحت تاثیر خود قرار نمی دهد.
  • جایگاه سایت شما نسبت به سایر رقبا باید مستقل باشد و برتری های آن حفظ شود.
  • محتوای تولید شده توسط شما ارزش خود را دارد و همچنین می تواند برای کاربران جذاب باشد.
  • سرعت بالای سایت
  • ریسپانسیو بودن سایت
  • استفاده صحیح از متاتگ ها
  • سهولت در کار کردن با سایت

اما این تنها روش بهینه سازی سایت نبوده و در مقابل سئوی کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

بهینه سازی سایت : سئوی کلاه خاکستری (Gray Hat SEO)

سئو کلاه خاکستریدر مورد این روش از بهینه سازی سایت باید بدانید که در این روش شما علاوه بر سئوی کلاه سفید، از ترفند های غیر قانونی که در سئوی کلاه سیاه وجود دارند نیز استفاده می کنید. در واقع به نوعی گوگل را دور می زنید تا بتوانید بهترین رتبه را کسب کنید. این روش از بهینه سازی سایت توسط افراد حرفه ای و سئوکاران پیشرفته انجام می شود و در صورتی که فرد بدون دانش نسبت به انجام این روش از سئو اقدام کند، ممکن است که در دام گوگل پنالتی بیفتد و نمی تواند از جریمه هایی که توسط گوگل ارائه شده است استفاده نماید. پس بهتر است که از این روش برای بهینه سازی سایت خود استفاده نکنید.

بهینه سازی سایت : سئوی کلاه سیاه (Black Hat SEO)

سئو کلاه سیاهدر صورتی که از روش هایی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید که قوانین گوگل را نقض می کنند، در واقع سئوی کلاه سیاه را برای بهینه سازی سایت خود انجام داده اید. در واقع این روش از بهینه سازی سایت ممکن است که در نهایت منجر به پنالتی شدن و بسته شدن سایت شما برای همیشه شود و از این روی می توان گفت که بهتر است به خصوص در صورتی که به عنوان یک فرد تازه کار می خواهید وارد دنیای سئو شوید، بهینه سازی سایت به روش کلاه سیاه را برای همیشه فراموش کنید! اما یک هکر کلاه سیاه چه کار می کند؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و در جواب باید گفت که اگر اولویت موتورهای جستجو را نسبت به سایت خود بیشتر کنید، سایت دیگران را هک کنید تا ارزش آن ها پایین بیاید و یا قوانین موتور جستجوی گوگل را زیر پا بگذارید، در واقع بهینه سازی سایت کلاه سیاه انجام داده اید. به طور کلی توصیه می کنیم که از این روش استفاده نکنید.

تفاوت سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه

1- هزینه

2- زمان

3-نفرات

4-ریسک

به طور کلی می توان گفت که سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه در مدت زمان دریافت رتبه های برتر از سوی موتور جستجوی گوگل می باشد. در واقع استفاده بهینه سازی سایت به صورت کلاه سفید شاید مدت زمان طولانی تری ببرد تا سایت شما بتواند رتبه خوب دریافت کند ولی باید در نظر داشته باشید که این روش از بهینه سازی در نهایت شما را درگیر مسائلی همچون پنالتی گوگل نخواهد کرد. بهتر است که پیش از بهینه سازی سایت با متخصصین این امر در ارتباط باشید و اطلاعات لازم و کامل را در این زمینه دریافت کنید. انجام روش های سئوی کلاه سفید دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما باید با دقت بسیار زیادی این کار را انجام دهید تا در نهایت بتوانید بهترین بازخورد را داشته باشید. در صورتی که سوالی در زمینه بهینه سازی سایت داشته باشید، می توانید با کارشناسان در ارتباط بوده و سوالات خود را بپرسید. ما در این مقاله سعی داشته ایم که شما را با انواع روش های سئو و بهینه سازی سایت آشنا کنیم.